Money 94 Money 94 Pumpkin Picture 94 Pumpkin Picture 94 Green Grass Picture 94 word academy answers word academy
Porady dotyczące prawidłowego pakowania i zabezpieczania produktów | eCommerce z Mojej strony widziane
banner
Opakowania kartonowe

Porady dotyczące prawidłowego pakowania i zabezpieczania produktów

Każdy z nas, choć raz na pewno wysyłał lub odbierał paczkę pocztową. Powinniśmy sobie, więc zdawać sprawę z tego jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie zawartości paczki, przed uszkodzeniem, czy zdekompletowaniem. Kurier, czy listonosz nie będzie się zawartością naszej przesyłki przejmował, więc musimy o jej bezpieczeństwo zadbać sami.

W co pakować produkty?

Pudełka klapoweNajbardziej popularne jest pakowanie produktów w opakowania kartonowe. Na rynku dostępna jest masa różnych gotowych pudełek kartonowych, które umożliwiają bezpieczne i solidne zapakowanie produktu. Opakowania kartonowe możemy znaleźć w bardzo różnych rozmiarach. Dzięki czemu można spakować przedmiot o dużych gabarytach. Można również bezpiecznie przesłać przedmioty małych gabarytów.

Pudełka kartonowe, do których możemy włożyć przedmiot mogą być otwierane od boku, góry. Wieczko może być osobno, możemy również spotkać się z pudełkami klapowymi, które są najczęściej stosowane, gdy pakujemy i zabezpieczamy przedmiot do wysyłki. Pudełka klapowe są jednymi z najbezpieczniejszych opakowań, stosowanych w przesyłkach. Ich wytrzymałość jest na bardzo wysokim poziomie i naprawdę trudno jest je drastycznie uszkodzić podczas transportu.

Jak bezpiecznie zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem podczas transportu?

Pomimo tego, że firmy kurierskie oferują coraz lepszą, jakość swoich usług, to nadal często zdarzają się przypadki uszkadzania przesyłki podczas transportu. Warto, dlatego naszą paczkę dobrze zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem i zdekompletowaniem jej zawartości.

Na początek warto wybrać odpowiednie pudełko kartonowe, w którym umieścimy przesyłany przedmiot. Najlepszym wyborem są pudełka klapowe. Oprócz bardzo dobrej wytrzymałości, pudełka te umożliwiają łatwość umieszczenia przedmiotu w swoim wnętrzu, co jest bardzo ważne podczas pakowania przedmiotu, który zamierzamy wysłać.

Oczywiście samo umieszczenie w pudełku nie da nam gwarancji bezpieczeństwa, dlatego musimy dodatkowo zabezpieczyć naszą przesyłkę. Zazwyczaj do zagwarantowania bezpieczeństwa, aby przedmiot znajdujący się w środku, nie przemieszczał się w trakcie transportu, stosuje się różnego rodzaju wypełniacze. Można zastosować najzwyklejszą gazetę papierową, którą zgnieciemy i wsuniemy w wole przestrzenie pomiędzy pudełkiem, a naszym przedmiotem. Częściej jest jednak stosowana specjalna folia bąbelkowa, której rolka nie jest droga, a w dużo lepszym stopniu zabezpieczy nasz przedmiot. Folia bąbelkowa ma delikatną strukturę, jej bąbelki są wypełnione powietrzem, dzięki czemu nasz przedmiot nie ulegnie uszkodzeniu. Szczególnie polecana jest, gdy pragniemy przesłać w paczce przedmioty ze szkła. Bardzo dobrze zabezpiecza takie przedmioty, w połączeniu z pudełkiem klapowym, mamy praktycznie gwarancję bardzo dobrego zabezpieczenia.

Dodatkowo warto na powierzchni naszego pudełka umieścić nalepkę z napisem ostrożnie. Jeżeli spakowaliśmy przedmiot szklany to naklejmy nalepkę z napisem „ostrożnie szkło”. Takie naklejki możemy znaleźć w urzędach pocztowych, a także w siedzibach kurierskich. Oczywiście oprócz naklejki warto pudełko dokładnie okleić grubą taśmą. Chodzi o boczne krawędzie naszego kartonowego pudełka, które są najbardziej podatne na uszkodzenia podczas transportu.

Pamiętajmy o tym, że nikt nie zadba tak dobrze o naszą przesyłkę jak my sami. Dlatego warto przyłożyć się do odpowiedniego jej zabezpieczenia. Szukając pudełka, w którym umieścimy nasz przedmiot, warto wybrać pudełko klapowe, które jest jednym z najtrwalszych pudełek kartonowych. Oprócz umieszczenia informacyjnych nalepek, warto również zabezpieczyć naszą przesyłkę poprzez wykupienie ubezpieczenia przesyłki. Ubezpieczenie przesyłki oferowane jest przez pocztę jak również przez firmy kurierskie. Opłata zazwyczaj nie jest wygórowana, może natomiast zapewnić nam spokój. W razie uszkodzenia przesyłki, firma musi wypłacić nam odszkodowanie. Zazwyczaj nie dochodzi do takich sytuacji, ponieważ osoby dostarczające paczki, szczególnie dbają i pilnują takich przesyłek.

Tags Related
You may also like
Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *