Pumpkin Picture 94 The Best Superpower 94 Bears Picture 94 Wine Bottles 94 Wine Bottles 94 4 immagini 1 parola 94 percent answers
Pożyczki społecznościowe – jak je brać, jak na nich zarabiać? | eCommerce z Mojej strony widziane
banner
Finanse

Pożyczki społecznościowe – jak je brać, jak na nich zarabiać?

Biorąc pod uwagę kredytowe oraz pożyczkowe preferencje Polaków zdecydowana większość pożyczonych pieniędzy jest pożyczana za pomocą banków oraz parabanków które mają coraz bardziej rozwinięte oferty pożyczek. Warto podkreślić, że to jednak parabanki wychodzą do klienta coraz to bardziej agresywnie co łatwo można zauważyć po reklamach telewizyjnych skierowanych do ludzi pragnących pożyczyć pieniądze na niezbyt długi okres, a procedura takich pożyczek jest maksymalnie uproszczona. Dzięki temu parabanki zyskują sobie grupę naprawdę wiernych klientów i ich działalność w przyszłości może rysować się w naprawdę różowych barwach.

Od kilku lat coraz bardziej dynamicznie rozwija się w Polsce rynek pożyczek społecznościowych, a więc pożyczek opartych o wzajemne zaufanie ludzi nawzajem pożyczających sobie pieniądze – a co ciekawe w takim systemie nie bierze udziału żaden bank ani firma pożyczkowa. Warto również podkreślić, że biorąc pod uwagę przeciętne oprocentowanie na które pożyczają sobie wzajemnie uczestnicy rynku jest ono na o wiele bardziej atrakcyjnym poziomie niż oprocentowanie oferowane przez banki, parabanki czy też inne instytucje oferujące pożyczki.

Jak więc działają pożyczki społecznościowe i dlaczego są one ta atrakcyjne?

Więc tak, rejestrując się na platformie pożyczek społecznościowych (a mamy w Polsce takich kilka – przynajmniej jeśli chodzi o te popularne) możemy się stać pożyczkodawcą, lub też pożyczkobiorcą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy jednocześnie pożyczali i dawali pożyczki jednocześnie w tym samym czasie.

Po zarejestrowaniu się na platformie pożyczkowej, możemy już składać oferty na rynku. Wystarczy wpisać kwotę jaką chcemy pożyczyć, oprocentowanie jakie jesteśmy w stanie spłacić naszemu pożyczkobiorcy oraz w niektórych przypadkach możemy dodać cel na jaki chcemy przeznaczyć naszą pożyczkę – nie jest to wiążące, jednak na pewno uwiarygodni naszą ofertę oraz sprawi, że w przyszłości oferta serwisu z którego korzystamy stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Od tej pory możemy się spodziewać ofert od osób które chcą nam udzielić pożyczki. Może to być jedna osoba lub kilka. W przypadku, gdy jest to kilka osób podzielą się one kosztami operacji, oraz późniejszym zyskiem. Kiedy udziela nam pożyczki kilka osób jednocześnie dzielą one między sobą również ryzyko pożyczkodawcy. W przypadku, gdy będziemy nimi sami docenimy taką formę współpracy. Na pewno rynek pożyczek społecznościowy czeka w Polsce ogromny rozwój, gdyż oprocentowanie pożyczek bankowych oraz parabankowych w stosunku do panujących aktualnie stóp procentowych jest na bardzo słabym poziomie – nie rzadko na granicy lichwy.

Tags Related
You may also like
Comments

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *